Yetişkin Sohbet

Yetişkin Sohbet, İnternet’e bağlı bir mobil cihaz veya bilgisayar kullanarak iki veya daha fazla kişinin gerçek zamanlı iletişimidir. Sohbetin iki temel biçimi vardır: sohbet odaları, bir yazılım gerektirmeyen, ancak bir sunucuya bağlanır; diğer yetişkin sohbet biçimi ise, bir program gerektiren ve bir hesap oluşturulmasını gerektiren sohbettir.

Farklı cihazların kullanıcıları, bir web tarayıcısı veya sohbet katılımcıları tarafından kullanılan ekipman arasında aracı olarak görev yapan özel bir program kullanarak birbirine bağlanabilir. Bazı yetişkin sohbet odaları, aynı anda bağlanabilecek kullanıcı sayısını sınırlar.

Web tabanlı yetişkin sohbet odaları veya yetişkinler sohbet odaları

Yetişkinler Sohbet odaları, HTML sayfalarında çalışan basit sohbetler değildir. Sohbet odaları, önceki güncellemeden bu yana gönderilen mesajları görüntülemek üzere otomatik olarak güncellenir. Katılımcıların kullandığı ekipmanların Java veya Flash yüklü olması gerekir; böylece sohbet odaları görüntülenebilir ve güncellenebilir.

Yetişkin’deki Sohbet odası bir web sunucusunda barındırılıyor, kullanıcılar bir web sitesi aracılığıyla sunucuya bağlanıyor. Sohbet katılımcıları mutlaka kendi gerçek adı olmayan bir ad girmeli ve girmek istedikleri sohbet odasının türünü seçmelidir. Romantik, İnternet, Oyunlar, vb. Gibi farklı odalar bulunmaktadır.

Sohbet odasındaki tüm katılımcılar sunucudan güncellemeleri alır ve diğer katılımcıların sohbette ne yazdıklarını veya yayınladıklarını görebilirler. Bu, kullanıcıların bilinmeyen biriyle doğrudan bağlantı kurmadan birbirleriyle etkileşime girmelerini sağlar. Sunucu başarısız olursa, hata çözülene dek yetişkin sohbet odasını kullanamazsınız.

Özel yetişkin Sohbet ve Anlık İleti Gönderme

Anlık mesajlaşma programları ve özel yetişkin sohbet istemcileri, yetişkinler sohbet odalarına benzer şekilde çalışır; fark, katılımcıların bilgisayarında yüklü bir yazılım uygulaması gerektirmesidir.

Bu sohbet türünün üyeleri bir hesap oluşturmalı ve arkadaşlarını veya tanıdıklarını davet etmelidir. Bir konuşma yapabilmek için tüm katılımcıların Microsoft Messenger, Microsoft Yahoo! Gibi bir sohbet uygulaması kurmuş olması gerekir.

Gönderilen her ileti önce sunucuya gider ve oradan da ilgili alıcıya ait bilgisayara gönderilir. Sunucu, daha çok yönlendirme aracısı gibi davranıyor, sohbet işlevselliğinin çoğu katılımcıların bilgisayarlarında yüklü olan yazılımda bulunuyor. Merkezi sunucuda bir hata bulunursa, kullanıcılar sohbetten çıkarılır ve bazı mesajlar alınamaz veya gönderilemez.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
989 okuma
4 Nisan, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?