Sevgililer Günü

Sevgililer günü

Sevgililer günü makalemizle Herkese merhabalar.  Bugün size 14 Şubat ile ilgili bir yazı yazmak istedim.  14 Şubat Tüm Dünya da ve Bizim ülkemizdede Sevgililer günü olarak bilinse De , aslında 14 Şubat Aziz Valentin Günüdür.

Belki bilmeyenler olabilir elbet ama ben bunu açıklamak yerine size Google ye bakmanızı öneririm. Bu günün  14 şubatını Google den öğrenebilirsiniz , ben size sevgililer günü tarafını anlatacağım.

Sevgi, yazması bile ne kadar güzel bir şey  değil mi ? Yazması bile bu kadar güzel iken yaşaması ve hissetmesi ne kadar da güzeldir.

14 Şubatta herkes elbet sevdiğine güzel sözler söyler , hediyeler alır.  Ama ben buna pek katılmıyorum.  14  şubatta bunu yaptık evet peki ya diğer günler? Sevgiyi,  sevmeyi nasıl bir gün ile iliskilendirebiliriz ki .

Elbette ki hatırlamak,  hediye alıp vermek çok güzel şeyler.  Buna kesinlikle katılıyorum.  Ama bu o güne mahsus olmamalı,  hele ki sevgiyi aşkı hatırlamak gibi bir kavram asla lugatim da yok . Çünkü hatırlamak demek bir nevi unutmaktan geçiyor insan zihninde. Aşk,  sevgi,  unutulacak bir şey midir sizce ?

Sevgililer günü

Tabiki de reel hayatın koşuşturmacası içinde iken bazen sevdiklerimize zaman ayıramadığımız anlar olabiliyor  ama bunuda en aza indirmek kendi elimizde.

Sevdiğinize,  sevginizi belli etmek küçük bir sözle bile olabiliyor . İlla ona her gün hediye almak zorunda da değilsiniz.  Sadece gözlerinin içine bakarak bir tebessüm, ya da Seni  seviyorum demek bile , sevginizi hissetmenin en basit yollarından bir tanesi.   Kuru kuru seni seviyorum demek olur mu diyeceksiniz şimdi? Siz diyin bakalım da olur mu olmaz mı görün bakalım : )

Sevdiğinize,  sevdiklerinize , sevginizi göstermenin en büyük yolu emek verdiğinizi hissettirmektir.  Emek verin . Mücadele edin . Eğer emek varsa sevgi her zaman var olmaya devam edecektir . Çekinmeyin,  bıkmayın , yorulmayın bu yoldan vazgeçmeyin.  Sevdiğinize Seni seviyorum demekten asla vazgeçmeyin.

Nedensizce , istemsizce,  içinizden geldiği gibi , sonsuz , karşılıksız sevin . Öyle sevin ki herkes sevginizi kıskansın. Hep bilinen en büyük aşklar,  sevgiler mücadele etmekten geçiyor.  Siz siz olun bu yolda asla mücadelenizi bırakmayın.  Seven sevdiğine sevdiğini söylesin.  : )

Seni Seviyorum Liva , iyi ki hayatımdasın…

 

Sevgililer günü

Sevgililer günü

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
7 yorum
778 okuma
14 Şubat, 2023
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


ETİKETLER :

YorumlarYorumlar (7 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?