Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet söz konusu olunca. Bugün uzunca düşündüm. Hayat o kadar kısa ki. Akşam kahve içiyorsun yanında çikolata. Aradan çok fazla geçmiyor. Hadi diyelim en fazla 4 yada 5 saat geçsin. Ve son!
Güçsüz bedenin bir enkaz altında. Belki hala yaşıyorsun ama sesini duyan yok. Bebek ağlayışları, yardım edin çağrıları kulaklarında uğulduyor. Güçsüz kalmış bedeninle yumuyorsun gözlerini. Bekliyorsun ki sabah olsun. Ama o sabah olmuyor ve hiç bir zaman güneş doğmuyor.
Biz neyi tartışıyoruz hayatta? Anın tadını çıkartmak varken neden böyle problemler yaratıyoruz hiç anlamıyorum.
Anın tadını diyorum çünkü sabaha çıkacağımıza senedimiz yok. Her an belki başımıza sabahı göremeyecek bir şey gelecek ki bu benim için çok uzak değil. Yaşanması bitâbi mümkün her an beklenilebilecek birşey benim hayatımda.
O halde insan ne yapmalı?
Yaşarken kiymetini bilmeli insan her anın. Seviyorsa sevdiğini söylemeli. Gözlerine bakabildigi kadar bakmalı ki insan sabah göremezse sevdiğini pişmanlık ağır olmasın. İnsan doyamaz elbet ama doymasada her an sevdiklerinle olmalı.

Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet

Ben her vaktimi sevdiklerimle geçiremiyorum hayat şartları. Okul var çocukların zaman zaman ayrı kalıyoruz. Onun haricinde ama hep onlarla olmaya özen gösteriyorum ki benim keşke dediklerim çocuklarımda olmasın. Zira ben anneme fazlasıyla kızıyorum bu konuda. Elbette babamada ama babam hayatta ve her aklım estiğinde çocuk gibi sevip kokluyorum babamı.
Ama annem yok hayatta. Keşke daha fazla zamanımız olsaydı demeden edemiyorum ve gereksiz yere başlıyor kalp ağrım.
Şimdi ben ya sabahı görmezsem diye kendimi temiz tutmaya çalışıyorum. Ve evlatlarıma elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Sevdiğim adama gelince. O çalışıyor. Onun benden daha çok bana ayıracak vaktide oluyor sağolsun. Ama benim onun bana ayırdığı vakit kadar ona vaktim olmuyor.
Yatağa yatıyorum ve o işte olduğunda ona yazamayacak kadar bitkin oluyorum. Kahrolasıca ilaçlar bu kez fazla ağır geliyor. Ve sabah eskisi gibi erken kalkamıyorum. Altıda kalkan ben saat onu veya onbiri buluduruyorum. Elbette sebepler var bir çok ama. Ben kendi nazarımda anı kaybediyorum. En çok da bu canımı sıkarken. Sevgili eşim Onurumun bana olan vaktini boşa geçirdiğim zamanlar geliyor gözüme ve daha çok kahroluyorum.
O bilmez biz daha evlenmeden o bana hic seni seviyorum demedi ama ben beni tanıdığı ilk anda aslında sevdiğini ve bana kalbinin sürekli çarptığını bilirim.

Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet

Anı yaşa

Bir çok şeyi bilmez. Çünkü ben söylemem. Belki bende birçok şeyi bilmiyorum oda söylemiyor. Gece çalışıp o evimizde gündüzleri uyurken ben onu sessizce öperim. Onu izlerim o hiç duymaz. Ben o işteyken de evdeykende onu hep özlerim.
Ama bunu hiç dile getirmem. Hayat öyle kısa ki bazen elimizden kayıp giden zamanı durduramadığımız gibi şartlar yüzünden de iyi kullanamadığımızı gösteriyor.
Belkide ben yaşlanıyorum olabilir elbette. 🙂
Hayat şartları, ilaçlar, çocuklar, eş yada benzeri bir çok şey yaşlanma sebebi. Ama en güzeli de bu zaten. Çocuklarım ve sevgili eşim Onur’la birlikte yaşlanmak.
Uzun lafın kısas-ı sabaha senedim yok. Şu anımdan ilerisine senedim yok hatta.
O halde bir kez daha söylüyorum benden hatıra olsun sözler.

Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet

Sizi çok seviyorum

Sevgili oğullarım ve bir çiçek olan sevgili kızım. Bir ömür yanınızda olamayacağım affedin. Ama sizi olsamda olmasamda hep seviyor ve hissediyor olacağım. Bunu asla unutmayın. Sizi çok ama çok seviyorum.
Sevgili eşim Onur. Seninle bir ömre baş koymuşum. Lakin vade buna yeter mi bilinmez. Işte bu yüzden bir kez daha bunu yaşarken söylemek istedim.
Herşeye rağmen, huysuzluğuna, zaman zaman aksiliğine, anlık hal değişimlerine rağmen Seni çok seviyorum. Vademin yettiği kadar da seveceğim. Ahirete Allah Kerim.
Belkide  Aşkı cennet bahçesinde buluşmayı yaradan nasip eder. Ne dersin? 🙂

Bu sözlerimle veda ederken sizlerde hala hayatta iken bazı şeylerin kıymetini lütfen bilin.
15-20 gündür Hatay, Kahramanmaraş gibi 10 ilimiz felakatle cebelleşiyor. Iki saat önce eşi doğuma giden ama göçük altında kalıyor ve evladını görememe şansı yaşıyor.
Hayattasınız evladınızın  ve hayatınızda tüm sevdiklerinizin kıymetini bilme zamanı bence. Boşa zaman kaybetmek yerine olan vaktinizin değer muhasebesini hemen yapın. Ve bugünlük hoşçakalın.

Yaşarken kıymet

Yaşarken kıymet

Başımız sağolsun TÜRKİYEM. ÖLENLERE ALLAHTAN RAHMET VE AİLELERİNE SABIR İHSAN EDİYORUM.

Www.sohbetiyi.org

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
674 okuma
23 Şubat, 2023
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?