Oper olmak

Oper olmak

Oper Olmak  Davası olmalı insanın, bazılarına göre gereksiz bazılarına göre yaşam tarzı. Aslında her davanın bir ışığı ve amacı vardır. Kimine göre maddi kimine göre güç ve ya ideolojik. Sebep ne olursa olsun fark etmez dava ancak dava insanının omuzlarında yükselir. Bir kıyı köyünde fakir ama amacı torunlarını beslemek olan yaşlı bir balıkçı varmış. Balık tutmak için açıldığı bir gün fırtınaya yakalanır ve tuttuğu balıklarla beraber alabora olur.

Maalesef tek geçim kaynağı olan balıkları tekrar denize kaptırmıştır. Yakında bulunan ve daha büyük olan tekneler yardımına koşarak yaşlı balıkçıyı kurtarırlar. Baygın yaşlı balıkçı, ayılır ayılmaz ilk söz olarak ‘balıklarım nerede.. Balıklarımmm’ der ve ağlar.

Oper olmak

 Sohbet kanalına gelen herkesin ilmi fenni ve zeka durumları aynı seviyede değildir. Hayat felsefeleri dünya görüşleri farklılık gösterir. Oper orta yolu bulan sohbeti, kanalda bulunanlara göre dengeleyen olmalı. Güler yüzlü, samimi ve alçak gönüllü olmasını bilmelidir. En önemlisi sohbet kananılda yazılanları yazı olarak değil, bir ferdin duygusal yansıması olarak görüp uslubunu bu bilinçle ayarlaması gerekir.

Bu makaleyi yazan arkadaşımız Ben_V_o’ya çok teşekkür ediyoruz. Duygu ve düşüncelerinde güzel bir konuya değinmiş aslında. Eskiden herkes ırcop oper olamıyordu. Hatta şöyle düşündümde eskiden sop, op, founder olabilmek için komut sınavı yapıyorduk. Yani ben öyle bir yöneticiydim şahsen.

Şimdilerde ise bırakın ban atmayı kanal takibi nedir bilmeyen oplar, soplar alınıyor. Founderler yetki eklemeyi bilmiyorlar.

Uzun lafın kısası benim için operlik basit değildir. Aslında op, sop olmakda sorumluluk gerektirir. Elbetteki hiçkimse de anne karnında öğrenmiyor bişeyleri. Sadece biraz emek gerek. E o halde sevgili sohbet seven dostlar sizlerde zaman kaybetmeden hemen telinizden yada bilgisayarınızdan www.sohbetiyi.org adresine giriş yapıp sizlerde yetkili olabilirsiniz.

hatta sizin için ufak bir tuyo…

<H3>OP YAZMA KOMUTU</H3>

/cs access #kanal add nick 50

Silmek içinde;

/cs access #kanal del nick

 

<h3>SOP YAZMA KOMUTU</H3>

 

/cs access #kanal add nick 100 ila 999 seviye arası

/cs access del #kanal nick

 

Ufak bir tuyo ardından hayde esen kalın…

Oper olmak

Oper olmak

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
841 okuma
7 Ağustos, 2020
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?