Utangaç aşıklar

Utangaç aşıklar

Utangaç aşıklar dan misiniz? Diyor ya Mehmet Çoşkundeniz simdi onun kitabından ufak tefek nagmelerini sizlerle paylaşacağız.
Gerceklerle yuzlesmekten kacan, her an kırılmaya hazır, kendini iyi ifade edemeyen; ama, bir sevgilim olsun diye ısrarcı biriyseniz. Iste size etrafinizdaki duvarları aşabilmek için bir ipucu…
Al eline telini yada pc ni hemen www.sohbetiyi.org adresine giriş yap. Guzel bir nick seç ve sohbet adresi ne gec. Bu kadar basit.

Utangaç aşıklar

Mehmet Çoşkundeniz diyorki;
Utangaçlığı geçtiğimiz yy da yaşamış kadin ve erkeklere özgü, modasi geçmiş bir özellik saymayin sakın. Insanlar utangacliktan kolay kolay vaz gecemiyorlar. Bu özellik kimi zaman aileden kuşaktan kuşağa devrediliyor.Kimi zamanda kişiler, çocukluk dönemlerinde yaşadıkları olaylarin etkisiyle herkesten ve herşeyden ürkmeye utanmaya alışıyor.

Yani uzun lafın kısası her zaman olduğu gibi çocukluk ve yetişme önemi diyebiliriz.   Mehmet Coşkundeniz in yazdıkları olmaktan çıktı artik biraz kendi düşünceme dönüştü bu makale. Öyle de devam edelim. Utanmayi geçmiş zamanlarımızda mezihet gibi gösteren büyüklerimiz. Aslında çocuklarını yalnızlığa ittiğini hic bildimi bende bilmiyorum. Kiz çocugu dedin mi utanma duygusu geliyordu akla. Cocuklari iletişimden uzak tutmak yerine, toplumla birlikte yaşama kurallarini ogretelim.
Utangaclik yuzunden bircok insan gunumuzde yeteneklerini sergileyemiyor. Bu aşk hayatina da yansıyor elbette bircok kisi aşk yarasi aliyor bu utangaçlık yüzünden. Utangaç aşıklar belkide bu yüzden birbirini kaybedebiliyor.

Utangaç aşıklar

Utangaç aşıklar

Mehmet Coşkun Deniz

Ben cok okuyamasamda bu günlerde Mehmet Coşkun Deniz in güzel kitapları, hikayeleri anlatım biçimleri cok guzel. Utangaç aşıklar dedik mesela, ama cocukluktan girdik yetiskinlikden çıktık. Böyle dusundurebilmek her yazarin hakki olmadığını dusunuyorum.
Utangaç bir bireyi yetistirmek marifet degil. Marifet olan başarılarını gördükçe duygulanacaginiz ve onur duyacaginiz bireyler yetistirmekte. Hepimiz evladımız ardında seninle gurur duyuyorum diyebilmeyi istemez miyiz? Utangaç aşıklar a pek deginemesek bile konumuzda. Herşeyde utanma duygusu yararsız dostlar bilginiz olsun. Utanılacak hatalar yapmasin insallah evlatlarımız. Yoksa gerisi utanma duygusunda hayatını yok edebilecek hal alabiliyor. Mehmet Coşkun Deniz pek senin konundan uzak mi oldu bilmem ama, tesekkur ederim bana boyle bir makale yazmayi hatirlattigin icin kitabinla.
Sizde zaman kaybetmeden simdi her telden sohbet edebilmek icin www.sohbetiyi.org a gelin.

Utangaç aşıklar

Utangaç aşıklar

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
865 okuma
11 Eylül, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Evet günümüzde birine açılmak konuşmak gerçekten cesaret isteyen bir iş işte bu yüzden çoğu insan yazarak iletişim kurmayı daha çok benimsiyor sizde gelin cicisohbete aşkınızı yazarak haykırın yada bir fark yapın sevdiğinize şarkı hediye ederek aşkınızı şarkıyla haykırın bekliyoruz;)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?