Sohbette

Sohbetiyi.org sohbette

Sohbette ve sohbet odalarında eğlencenin, muhabbetin, sohbetin tadını çıkarmak için sohbetiyi.org sohbet odalarına gelin. Üyeliksiz Rahatca Sohbet Edebilirsiniz.

Sohbette

Sohbet, beraber olmak demektir. İnsanın derece bakımından kendinin üstünde veya altında yahut akranı ile bir araya gelip, Allahü teâlânın ve Peygamber efendimizin beğendiği, hoşnut olduğu şeyleri konuşması demektir. Sohbetin en güzeli burada sohbette sohbetiyi.org

Kişinin kendinden üstün olanla beraber olmasının hakikati, o zata hizmettir. Aşağısında olanla sohbetin gereği, onun hallerinden bir noksanı gördüğünde onu ikaz edip, kusurundan haberdar etmektir. Aynı seviyede olan sohbet arkadaşlarının sohbetlerinin hakikati, başkalarının, yabancıların yanında birbirlerinin kusurlarını görmezden gelmektir. Biz sohbetciler olarak bazen kusurları örtmede gece gibi olmalıyız. Zira Allahü teâlâ bile kusurları örten kulunu sever. Kimse dört dörtluk değildir, ama sohbetin en hoşu ve en kaliteli sohbet sohbetiyi.org adresinde sohbette.

Bakın Yunus Emre ne diyor:

Erenlerin sohbeti, ele giresi değil.
Sohbete kavuşanlar, mahrum kalâsı değil.

Gezmek gerek her yeri, bulmak için, bir eri,
Sarraf tanır cevheri, herkes bilesi değil.

Bir pınarın yanına, kapalı testi kona,
Kırk yıl orada dura, kendi dolâsı değil.

Sohbetle parlar iman, talip kazanır irfan.
İnsanı arif yapan, fesi, hırkası değil.

Ne guzel de sohbeti tanımlamış sevgili Yunus Emre…

Sohbette katılmak için tikla

Sohbet sitesi

Sohbet sitesinde Ön yargılı olmamalıyız hiç kimseye. Ne derse, seve seve kabul eden bir düşünceyle gitmeliyiz sohbette. Dolu şeye, bir şey koyamazsınız. Boş olarak gitmeli, dolu olarak donmelisiniz sohbet ederken. Dolu giderse, yani kendinde bir varlık hissederek giderse faydalanamaz, eli boş dönersiniz sohbet odalarından. Paylasmak ve güzel sohbet etmek için sohbetiyi.org var artık.

Eskiden sohbete uzak olan; fakat sohbet etmeyi çok seven bir talebe mi, yoksa hep sohbetlerde bulunan bir talebe mi daha çok sohbet eder?
Kafa karıştırıcı bir soru oldu değilmi? Bence ikiside sohbet eder çünkü; sohbet etmek düşünme becerisini kuvvetlendirir. Düşünen insan daha çok sohbet eden ve dilini geliştiren insandır. Sizlerinde evinizde sohbet edebileceğiniz bir eşiniz, babanız, anneniz yada arkadaşınız olmaya bilir. Peki sohbet ihtiyacınızı nasıl gidereceksiniz? Isterseniz web den isterseniz uygulama ile adresimiz hemen sizinle www.sohbetiyi.org

Sevgi yakınlık ister, kaçan mahrum kalırmış,
Gözlerden ırak olan, gönülden de olurmuş. Demeyin
Belki yanınızda olamayız ama asla gözümüzden iraksiniz diye gonlumuze ırak etmeyiz siz sevgili sohbet seven dostlarımızı. Bizler sohbetiyi.org ailesi olarak hep sizlere destekciyiz. Sizlerde bizlere gelerek destek verebilirsiniz.

Saygılarımla Liva

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
770 okuma
6 Mart, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Bizde sohbette yiz siz neredesiniz?

  • Biz sohbeti sohbette sohbetiyi.org da ediyoruz. Siz nerde sohbet ediyorsunuz?

  • Bu sohbet Sohbette adresinde bir dostla insana ilaç gibi gelen aktivite. insanın dünyasını bir başkası ile paylaşma kapısıdır sohbet etmek.
    Sizde sohbet ihtiyacınızı bizimle sohbet ederek giderin.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?