Çorum Sohbet

Sohbetiyi.org corum sohbet

Çorum sohbet odaları Elli elli yüz biz Çorumluyuz. Tahtadan tüfek, Bamyadan fişek, Keçi b..undan saçma, Erkeksen kaçma. Diyen Çorumlu dostlarımız için kurduk.Çorumlu olmak şart değil elbette insan olmak yeterli sohbet siteminde olmanız için. Yanlış anlaşılmasın cümlelerim, demek istedigim sudur. Yani Mevlana demis ya; ne olursan ol yine gel diye bende öyle demek istedim aslında.

Çorum sohbet

Biz Çorumluyuz kendimizden sorumluyuz sloganı ile öne çıkan bu şehirde insanlar küçük yaşlarda hayata atılmaktadır. Çorum sohbet odaları sizler birbirinizi tanıyın diye kuruldu. Hangi şehirde olursanız olun fakat; bir araya gelin diye kuruldu…
Plakamız 19 haram varsa biz yokuz, mutluyuz onurluyuz koç gibi Çorumluyuz. Diyen sevgili dostlarımız sohbetiyi.org adresinde sohbetci olarak bir araya geldik sizlerde hoş sohbet için sohbetiyi.org sohbet sitesine gelin.

Şimdi birde Radyomuzu Webe taşıdık. Www.iyifm.org adreslerinden hiç sohbete bağlanmadan, dj dostlarımızı dinleyecek ve istek isteye bileceksiniz. Isterseniz ordanda sohbete baglana bilirsiniz.
Sadece bunlarda yetmiyor sohbet odalarımıza çorum sohbet sitesine www.mirccafe.org www.mirccafe.net www.mirccafe.com adreslerinden de girişini sağlayabilirsiniz. Üstelik kendi mircimizde ve googleplay uygulamamizda mevcuttur. Her yol sohbetiyi.org adresine çıkıyor siz hala duruyormusunuz?

 

Çorumun nesi meşhur

Karadeniz Bölgesinde bulunan Leblebici Şehridir. Makine Ve toprak endüstrisi oldukça geniş olan şehirde leblebinin her şeklini ve her biçimini bulmanız ve tatmanız mümkündür. Şehrin bir kısmı İç Anadolu bölgesinde diğer kısmı ise Karadeniz bölgesinde yer alır.
Meşhur Yemekleri;Su Böreği,Çorum Köftesi, Yeşil Fasulye Kavurması, Tarhana Çorbası, Papatya Kurabiyesi, Mantı, Karaçuval Helvası, Çorum Baklavası, Tel Tel, İskilip Dolması, Madımak, Yumurtalı Patlıcan Közlemesi, Mantarlı Borani, Ufamaç, Tavuklu Nohutlu Pilav, Ispanaklı Mıklama, Leblebili Yumurta, Taşlık Kavurması, Hasıda, Gül Burma, Ortalık, Keşkek, Düğün Çorbası, Leblebi,Yangıç, Fakir Baklavasıdır.
Diğer Meşhurları; Kapari
Peki kapari neymiş bakın sohbetiyi.org sakinleri
Gebre otu veya Kapari, Capparaceae familyasından dikenli bir bitki türü. Yani çorum da meshur olanda bu oyun tursusuymus. Bir sohbetcimiz söylenmişti.

Çorumun Gezilecek yerleri

Saat Kulesi, İskilip Kalesi, Sungurlu Saat Kulesi, Hıdırlık Cami, Evlik Köyü Cami ve Türbesi, Elvançelebi Camii ve Türbesi, Güpür Hamamı, Veli Paşa Hanı, Osmancık Koyunbaba Köprüsü, Boğazköy Alacahöyük Milli Parkı, Hattusas, Sıklık Mesire Yeri, Sağmaca Suyu, Laçin Köşk Evi Mesire Yeri, Bayat Kunduzlu ve Kuşcaçimeni Yaylaları, Elmabeli Yaylası, İncesu Kanyonu, Çorum Kalesi, Osmancık Kalesi, Ulu Cami, Şeyh Muhittin Yavsi Camii, Kulaksız Camii, Paşa Hamamı, Ali Paşa Hamamı (Yeni Hamam), Menzil Hanı, Tarihi Çorum Evleri, Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, Çatak Tabiat Parkı, Kırkdilim Mesire Yeri, Bahabey Çamlığı, İskilip Elmabeli, Hamamlıçay Köy Kaplıcası, Figani Beke Kaplıcası, Kargı Yaylası ( Eğinönü ), Abdullah Yaylası, İskilip Yaylaları, Osmancık Yaylaları

Evet sevgili sohbetci sende Çorumlu degilsen bile, Çoruma her gittiğinde, dönüşte bana Leblebi getir kanla diyecek birisini istiyorsan adresimiz www.sohbetiyi.org

Saygılarımla  Liva

Çorum sohbet odaları için tikla

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
904 okuma
6 Mart, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Emeginizin dilerim karsiligi olur. Guzel yorumluyorsunuz.

  • Corumlular nerdeyse Leblebinin herseyini yapacaklar helal valla

  • Çorum sohbet adresinde sohbet etmek zor istir..
    Sohbet etmek karsindakine dikkat vermektir, anlattiklari ile bag kurmaktir, onu anladigini hissetirmektir cunku herkesin derdi anlasilmaktir su dunyada.. Gozunun icine bakip sadece dinlemektir bazen.. Bazen sussan da ayni duyguyu paylasabilmektir..

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?