Reel sohbet odası

Reel sohbet odası kullanıcılarına soralım sohbet nedir ?
Bir kişinin günlük olaylar arasından seçtiği bir konuyla ilgili kendine özgü görüş ve düşüncelerini fazla derinleştirmeden karşısındakilerle konuşuyormuş gibi anlattığı yazı türüne “sohbet. Diger adıyla (söyleşi)” denir. Samimi ve anlaşılır dille yazılır. Reel sohbet odaları nin da amacı samimi diyaloglar kurarak sadece düşüncelerini açıklamaktır. Sizler icin reel sohbet odası sohbetiyi.org da.

Reel sohbet odası

Gazetelerde ve dergilerde sohbet adına bircok yazı bulunmaktadır.
Reel sohbet de Çoğunlukla, günlük konuların sohbeti edildiğinden konuşma senli benli bir anlatım yolu seçilir. Yada sohbet devamında ise her iki tarafi bağlayan sohbet sekli seçilir.
Sohbet sitelerinde reel sohbet ederken cümlenin nasil olduguna kimse bakmaz. Yani devrik cumle mumle farketmez.
Amac, karşılıklı sohbet edeni konu üzerinde düşünmeye davet etmektir. Biz sohbetiyi.org ailesi sizleride reel sohbet odalarında sohbete davet ediyoruz.

Sohbet ve söyleşi farkı

Sohbet: Dostça, arkadaşça konuşarak hoş bir vakit geçirme, söyleşi, yârenlik, hasbihâl anlami taşırken.

Söyleşi: Bu kavramın edebiyattaki anlamı: Bir bilim veya sanat konusunu, konuşmayı andıran biçimde inceleyerek anlatan edebiyat türüdür.

Musahabe: Konuşma, görüşme, söyleşi.

Hoşsohbet: Güzel ve tatlı konuşan kimse.

Nükte: İnce anlamlı, düşündürücü ve şakalı söz, espri.

Uzun lafın kısası gelin hep birlikte nükte edelim, hoşsohbet edelim, aramızda muhasebesini yapalım reel sohbet odası olarak iyi sohbet eden kafa dengi dostlarımızla sohbetiyi.org adresinde buluşalım.

Eminimki hepimiz bir nüktedaniz Anlami Nüktedan: Nükteli ve ince anlamlı konuşarak karşısındakini düşündüren kimse. Sizlerde bir nüktedan siniz. Gelin söyleşi edelim el ele verelim ideal sohbet elde edelim.

Türk Edebiyatında Sohbet

Sohbet türünün samimi havası ve bu türün okuyucuyla kurduğu sıcak iletişimden dolayı pek çok yazarımız bu yazı türünde örnekler vermiştir. Bu yazarlarımızdan bir kısmı ise bu yazılarını bir kitapta toplayarak yayınlamıştır. Türk edebiyatının önemli gazetecilerinden biri olan Ahmet Rasim bu yazarlarımızdan biridir. Adını sayamayacağım kadar kisi var sohbet adına yazılar yazan. Edebiyatimizda sohbetimiz önemli yer kaplamaktadır. Sebebiyse sohbet olmazsa edebiyat zaten olmayışından galiba. Reel sohbet odası sohbetiyi.org da sohbetin reel sesi oldu. Sizde sohbetiniz reel e tasinsin isteyenlerdenseniz. Sohbetiniz hos sohbet olsun adı  iyi sohbetin adresi www.sohbetiyi.org olsun

Hoş sohbet için hoşgörülü olmak lazım.

Reel sohbet odası reel sohbetin adresi

Güzel sohbet, tatlı bir tebessüm ile olur.
Sohbetin güzeli tebessümün güzelidir.
Gülümsersen karşındaki de beraber gülümser.

Gönül kapısı açıksa gelen çok olur.Bizim gonul kapımız tum sohbet sevenlerine ardina kadar açıktır.

Saygılarımla Liva.    

Sohbetiyi.org

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
1.900 okuma
16 Şubat, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?