Konya Sohbet

konya

Konya Sohbet

denilince akla Mevlâna Celaleddin Rumi gelmiyor mu ?  Mevlana Celaleddin Rumi hoşgörü ve barışın sembolüdür. Yüzyıllarca süregelen bir hoşgörünün öncüsüdür ve din bilginidir. Asıl ismi Muhammed Celaleddindir. KONYA YA gidip ziyaret etmemek mümkün mu?

Konya mizda daha birçok ziyaret edilmesi gereken türbe vb yer mevcuttur. Ben fazla sevmem Konya nin insanı malum görülmeye değer bir kent.

Kapımıza değil; Kalbimize vuran buyursun!

Konya nin nesi meşhur?

Etli ekmek ve Mevlana böreği başta olmak üzere daha cok lezzeti tadan Konya Sohbet, sohbet dostlarımızla açtık kapılarımızı ardına kadar siz sohbet edenlerem sizlerde hösmerim tatlısı, bamya corbasi nasil yapiliyor diyorsaniz tadı damağınızda ise hala sohbetiyi.org adresinden aramızda Konya sohbette bizlerle bulasa bilirsiniz…

Gezip görmek isteyenler , MEVLANA müzesi, Tavusbaba türbesi, Aladdin parkı ve daha cok yerleriyle siz sohbet sevenleri dostluklar kurarak bir araya getirerek turistik bir gezi bile olunmak mümkündür bence.

Konya, Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. Bir düğün pilavı yemek için kac km yol gidiyoruz. Çünkü Konyalıyız diyenler.

Biz İzmirde patlıcana badılcan deriz, çünkü Konyalıyız diyen sevgili Konya Sohbet sevenleri bir tık yeterli yanımızda olmanız için ailemiz Ne olursan ol gel diyor! Biz Konyalıyız bizde kaçan kovalanmaz gelen ağırlanır giden uğurlanır.. diyen Konya sevenler sohbetiyi.org şimdi sizler için var.

KONYA SOHBET

Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim;
Bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim.  -Hz.Mevlana

Sevgili Konyalilar sizleri lafi uzatıp boğmak istemem uzun lafın kısası. Biz irc, mirc bilmeyiz desenizde ailemiz sizlerle guzel diyerek yetinmeyi biliriz. Sizlerde bizlerle ettirebilecek iseniz harika dostluklar, ücretsiz sohbet ile aramiza Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun, kusuru örtmeyi marifet edin kendine. İşte o zaman kusursuz olursun.
-Hz.Mevlana nin  dediği gibi varsa kusurumuz simdiden affola sohbetiyi.org ailesi olarak geldik bizde kapınıza buyur ederseniz aileyiz. Ama yok derseniz bizlerde eywallah der gideriz….

Sohbetiyi ailesinden saygılar sevgiler….

Üzülme Can! Doğruysan zarar gördüm deme. Bil ki iyiler mutlaka kazanır.  (HAZ. MEVLANA)

Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
946 okuma
20 Ocak, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Etli ekmek ve mevlana denilince akla gelen ilk sehir gercekten tesekkur ederiz bilgiler icin sohbet sitenizde harika olmus bu arada hayirli olsun

  • Konyayı güzel anlatım bir yazı olmus.Konyalı Arkadaslarımla Tanışmak İsterim.

  • Konyayida konyaliyida sevmiyorum. Yobaz insanlarin memleketi ama konya icin guzel yazi olmus. Alladdin parki guzel FERAH. Ama insani iste yobaz yontulmamis.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?