kadına şiddete hayır

kadına şiddete hayır

yorumu. evet arkadaşlar Kadin Peygamber efendimizden bizlere Emanet. Kadinlarin kıymetlerini iyi bilmek gerekiyor. günümüzde haberleri ne zaman acsak Kadin Cinayetleri ilk haber sloglanlarinda. Yok boşanmak üzere olan eşini adam cocuklarinin gözü önünde öldürüyor vs nereye gidiyoruz Arkadaşlar Peygamber efendimiz hadislerindede bunlari belirtmektedir.
Kadinlar bizlerden Sizlere Emanettir Kadin Sadece Dirdir Yapan kafa ütülüyen degil Kadin bi annedir. Melektir. onlar bize Evlatlarimizi canimizdan Can olan parcalari 9 ay boyunca taşiyanlardir aslinda hic bi bahane olmadan Kadina Şiddet Olamaz.

Nisa Suresi, 12. ayet Eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, geride bıraktıklarının yarısı sizindir. Şayet çocukları varsa, -onunla yapacakları vasiyetten ya da (ayıracakları) borçtan sonra- bu durumda bıraktıklarının dörtte biri sizindir. Sizin çocuğunuz yoksa, geriye bıraktıklarınızdan dörtte biri onların (kadınlarınızın)dır. Eğer sizin çocuğunuz varsa geriye bıraktıklarınızdan sekizde biri onların (kadınlarınızın)dır. (Yine bu hükümler,) Edeceğiniz vasiyet veya (varsa) borcun düşülmesinden sonradır. Mirası aranan erkek ya da kadın, çocuğu ve babası olmayan bir kimse olup erkek veya kız kardeşi bulunursa onlardan her biri için altıda bir vardır. Eğer bundan fazla iseler, bu durumda -kendisiyle yapılan vasiyette ya da (varsa) borçtan sonra- üçte bir’de -zarara uğratılmaksızın onlara ortaktırlar. (Bu size) Allah’tan bir vasiyettir, Allah, bilendir, (kullara) yumuşak olandır.

Sohbetiyi

kadina şiddeti kesinlikle kabul etmemektedir.

Burayi normal bi Sohbet Sitesi Olarak görmeyin arkadaşlar burada herkeze eşit şekilde deger verilir. burada biz aile gibiyiz. Cogu kadinlar ailesiyle paylaşamadiklarini eşiyle dostuyla paylaşir burada her ilden ilceden insanlar mevcut isterseniz misafir olarak giriş yapabilirsiniz. isminizi vermeden derdinizi paylaşa bilir belkide sizlereye yeni yollar gösteririz. ve ailenizde rahat yüzü görür.

Cogu insanin bildikleri ve burun dikligi yüzünden aslinda erkekler kadinlara şidded uygulamakta dişarda pasif olan erkekler evde aslan kesilmekte. aslinda delikanlılık bu degil delikanlı dedigin adam evine ekmegini sütünü getiriyosa akşam Hanimiyla Güzel oturup Sohbet Ediyosa Erkeklik budur aslinda. ama cogu kesimimiz bunlari anlamamakta nereye gidiyor bu türkiyenin hali.. biz Sohbet ailesi Olark kesinlikle bu olaylara karşiyiz ve Dileriz Rabbimizden bu Olaylar biran önce Son bulur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
1.303 okuma
27 Şubat, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

  • Kadına şiddete HAYIR ! Emeğine sağlık umutcum paylaşım şahane olmuş. Sizlerde sohbetiyi.orgda kadina siddete hayir diyebilirsiniz.

  • Hepimiz bir kadiniz elbetteki kadin erkek farketmez ama siddet goren kadin ise ebediyen Hayır!!!!

  • Konuyu kendi aramızda sohbetini etmiştik. Kadina siddete hayır! Sohbet sırasında nasıl konuştuğumuzu ve karşımızdakini nasıl dinlediğimizi çok iyi incelememiz gerekir. Böylece konuşma ve dinleme alışkanlıklarımızı öğrenir ve gerekli gördüğümüz takdirde bu alışkanlıklarımızda kimi değişiklikler yaparız. Örnek şiddet görmüş birine ne denli dikkatli olunmalı cümle lerde siz düşünün.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?