Gurbetci Sohbet

 

Gurbetci Sohbet İnsanın kendi yuregınden uzat bır yerde olması bıle gurbet sayılırken, bambaska memleketlerde olması düşünülemez bile. Gurbetci Sohbet te bugun  yurt dısında yasatan  ulkemızın ınsanları hakkında konusacagız.

Dilini,dinini bilmediğiniz bir ülkede yaşamaya çalışmak geerçekten  çok zor. Ekonomik şartların,getirilerin daha iyi olması bir nebzede olsun  ferahlatsada  kendı topraklarından uzaklarda olması ınsan ıcın fazlası ıle uzucu bır durum. Hal boyle olunca aynı dili paylaşım,aynı  parcada bulusmak adına gurbetcı arkdaslarımız  bızlerın yanına

Gurbetci Sohbet Odalarına geliyor. Kımı bir selam ıle kendıne yenı yenı dostluklar kurarken,kimide  kilometrelerce uzaktan askı sevdayı yasıyor ılıklerıne kadar. Bazen bir merhaba’nın uzandıgı  hayatınızı  mutlu,huzurlu kılacak ınsanlarla tanısmanın verdıgı hazzı  yıne bu platformlarda yasıyorsunuz. Yurt dısında aksama kadar farklı konusmalar dınleyıp hele ki dil bilmiyorsanız,gunun yorgunlugunu ve stresını atmak ıcın kendınızden olan ınsanlara ıhtıyacınız varsa bu tur sohbet odaları sızler ıcın ıdealdır.  Tam bir aile ortamına sahıp olur,  gelen kullanıcıları benımsemeleri gercekten takdıre şayen bir durum.

Gurbetci sohbet

Yapmanız gereken sadece Akıllı telefonlarınızın yada bilgisayarınızın internet tarayıcılarına sohbetiyi.org yazıp sectıgınız bir rumuz ıle aramıza katılmanızdır. Sohbet genelinde tanısma kaynasmanın tadını çıkarırken aynı zamanda  oyun kanallarında kendınıze rakıp bulup genel kulturunuzu arttırabılırsınız. Aynı zamanda radyo kanalımızda  Dj arkadaslarımız dınlemek ıstedıgınız sarkıyı ısteyıp  sevdıklerınıze  onların aracılıgı ıle mesaj gonderebılırsınız. Bir kaç sene once Almanya da yasayan bır bayan ıle tanısmıstık.  Sessiz sakın, Sohbet e gelir sadece izler giderdi. Konusturmak için buyuk bi çaba gosterıp sonrasında basarılı olmustum. İlk etapta  ortamı analiz ettiğini insanları tanımaya calıstıgını dile getirmişti. Oncekı zamanlarda yasadıgı hayal kırıklıkları onu belkıde bu hale getırmıstı..Herseye ragmen 3 yıllık bı dostlugumuz oldu, Türkiye’ye geldiği yer yıl mutlaka oturup bir kahve içip o ilk gunu yad edıyoruz 🙂

Sanal platformun bi amaç değilde bir araç oldugunu bilen insanlarla  bir arada olup,onlardan bişeyler öğrenmek gerçekten mutluluk verici bir durum. yaş ortalamasi 25- 35 olan bır ortamdır bizimkisi. Çocukla cocuk olurken,ağlayanla ağlayıp,gulenle gülebiliyoruz.

Bir kaç saniye otenızde,huzur ve mutluluk ile Sohbetiyi‘de bulusalım..

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
832 okuma
25 Şubat, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Evet insanın gurbette olması için bir yurtdışında ihtiyacı yok bizlerde gurbet sayılırız ailemizle. Cok guzel bir anlatım olmus emegine sağlık.

  • Gurbetçi sohbet sitesinde kişilerle zor konular üzerinde sohbet ederken öncelikle karşı tarafın değil kendimizin benimsediği bakış açısında neleri değiştirmemiz gerektiğine odaklanmamızı öneriyorum.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?