Elazığ sohbet

Elazığ sohbet Hele gel gardaşıma bir çay ısmarlayam” diyen insanların bol olduğu bir sohbet odası dır. Karşılaşma anında “Gakgo nedisin? Ne var ne yok? Yengem nasıl? Çağa çoluk nedi?” gibi seri sorular sorise işte orası Elazığdır. Diyen sohbetci dostlar. Sizlerde Elazığ sohbet odası için sohbetin adresi sohbetiyi ye buyrun.
Elazığlı bir dost soğuğu için ne diyor biliyor musunuz?
Bu kadar soğuk olma Elazığ, Yemişim sevgisini. Anam çamaşır asmış kurumi. Yazık soğuğunda şikayeti ederken bile ne güzel latifeyle şikayet etmiş. Elazığ sohbet odasında neşe, samimiyet, huzur veren sohbetiyle sohbetiyi sizlere fark yarattı.

Elazığ sohbet

Ne güzel yakışır Gakgoma; sekiz köşe kasket, şalvar, yumurta topuk ayakkabı. Nice memleketler gezsen de Gakkoşlar Diyarı Elazığ bir başkadır. Diyor sevgili Elazığ sohbet sohbetcileri. Ah be Elazığ Sen mi tepeden tırnağa sevdalı bir Şehirsin, Yoksa bizmi ölümüne sevdalı bir Elazığlıyız.. diyerek Elazığı yücelten dostlar sizlerde kalitesi seviyesi farkı ile her zaman bir adım önde olan chat platformunu tercih etmezmisiniz. Sizlere ister Elazığlı ister Diyarbakırlı hiç farketmez şehir sohbet odalarına bekliyoruz. Bu odalar içinde elbetteki Elazığ sohbet de var.

Elazığda gezilecek yerler nereler

Üryan Baba Türbesi : Osmanlılar Devrinde 1511 ile 1517 yılları arasında yaptırılmıştır.Üç Lüleli Çeşme (Harput) : Kitabesinde 1324 (1906) yılında yapıldığı yazılıdır.Ulu Cami (Harput) : Anadolu’daki en eski Türk Camisidir.Sori Şelalesi, Meryem Ana Kilisesi, Mansur Baba Türbesi, Keban Baraj Gölü, Kazım Efendi Türbesi, İzzet Paşa Cami, Hoca Hasan Hamamı, Hazar Gölü, Hazarbaba Dağı, Harput Kalesi, Golan Kaplıcaları, Demirkapı Han, Buzluk Mağarası, Belek Gazi Anıtı,Elazığ Kapalı Çarşı, Çirçir Şelalesi,Şefik Gül Kültür Evi gibi gezilecek görülecek birçok yeri mevcuttur.

Elazığ da ne yenir

Elazığ’ın yöresel et yemekleri :Kaburga, Kavra kavurma,Kızartma,Tas kebabı,GüveçKuzu kızartması, Ciğer kebabı, Paça, Taraklık, Çoban kebabı, Tandır kebabı, Harput köftesi.

Elazığ’ın yöresel tatlıları ve hamur işleri:Baklava, Sarılı burma, Dolanger Kalbur hurması,Tel kadayıfı (Peynirli, Cevizli)Revani, Sütlaç, Muskalı Zerde, Göbek Dilber dudağı, Karga burnuSu böreği, El böreği,Poğaça, Tepsi böreği, (Peynirli, kıymalı, ıspanaklı)Sana böreği.

Eee hem gezdik gördük. Hemde lezzetlerini tattık. Şimdi sohbet aile diyoruz sohbete katılıyoruz. Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, neler gördünüz onları anlatın. Bizde sizlerle Baktık elantrikler gelmiyo Elazığlıyız heralde, mumlarla Çayda Çıra oynarız bizde hayde hobaaa… diyerek radyomuzda neşe kahkaha eksik değil. Sizlerle tam oluruz bu şerefte bize bir ömür yeter.
Gelin sohbet edelim el ele verelim sohbetiyi.org u yukseltelim. Seni bizi yok biz bir bütünüz. Sohbet ailesi olarak herkesi bekleriz…
Saygılarımla 

Elazığ sohbet

Elazığ sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
830 okuma
19 Mart, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?