Artvin sohbet odaları

Artvin sohbet odaları nda neler konusuluyor neler ? Turistik açıdan da gelişmiş bir memleket Artvin aslında Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan, Karadeniz’e kıyısı bulunan bir ildir. İl, Türkiye’nin Gürcistan’la olan sınırında yer alan kuzeydoğu köşesidir. Ne alaka Artvin sohbet ile diyeceksiniz. Sebep arama, iste ve sohbet et.

Artvin sohbet odaları

Sohbet dilini geliştirir, mutlu güzel yaşam sahibi yapar. Bizler siz Artvinliler yada artvin sevenler bir araya gelerek ideal bir sohbet ortamında güvenilir hissederek kendisini sohbet etsinler diye bu özel artvin sohbet odaları ni açtık. Artvinli olun yada olmayın hic farketmez ama bir artvinli ariyorsaniz tam adresindesiniz sohbetiyi.org ve ekibi sizler için var.

Artvin de gezilecek yerler

Gezmek diyin yeterki Kaçkar dağları milli parkı, Karagöl sahara milli parkı, Hatila vadisi, barhal manastırı, borçka karagöl tabiat parkı, otkhta, Karagöl, Cehennem deresi, Artvin kalesi, sahara yaylası, maral şelalesi, şavşat seyir tepesi, tibeti kilisesi, arsiyan yaylası, ardanuç kalesi, tunca vadisi tabiat parkı, balık gölü, yaşam tarzı muzesi, kiz gölu sirata gölleri, manastırlar, muzeler parklar bahceler ve daha adını bilmedigimiz sayamadigimiz yerler mevcut Artvin sohbet odalarinda sizin icin sohbet bir firsat.

Nesi meşhur Artvinin

Eğer Artvin iline yolunuz düşüyorsa ve Artvin’de ne yenir diye merak ediyorsanız işte size Artvin’in meşhur yemekleri.

1. Motrella
İpsiz taze fasulye çok az su ile (yağsız) pişirilir. İçine kuru veya taze soğan,öğütülmüş ceviz veya fındık konarak iyice karıştırılırak servis yapılır.
2. Lapurçen
Bahar aylarında toplanan taze asma (üzüm) yaprağı güneşte kurutulur. İçine salça konulmadan özellikle zeytinyağı ile parça et veya kemikli etle birlikte doğranmış soğan ile pişirilir.
3. Puçuko
İpsiz taze fasulye güneşte kurutur. Özellikle  kış aylarında, içine  çok az bulgur ve salça konarak pişirilir. Tercihe göre üzerine sirke dökülerek yenir.
4. Kara lahana
5. Çinçar (ısırgan otu) yemeği
6. Kabaklı Taze Fasulye
9. Kara Lahana Sarması
10. Çarğala (pazı) yemeği
11. Taze fasulye kızartması 12. Kabaklı Pilav
13. Şalgam (Pancar) Yemeği
Hamsinin herşeyi
Su Böreği, Fırın ekmeği, Kada, Kete,
Çimur, Gaviçi (Gaşil,Papa), bircok ekmek çeşidi ustelik daha birçok hamur isi be yemek çeşitleri mevcut.

Ee sevgili Artvin sohbet odaları arayanlar sizlerde sohbetiyi.org da bizimle olmaya ne dersiniz. Turistik yerlerini yemeklerini artvin sohbet olmasa nasil bilebilirdim ki.

Sohbet tavşan kanı çayı yudumlarken yanında olur. En güzel sohbet seninle birlikte olur. Bir çok sebebin olabilir sohbet etmek icin. Fakat sohbetin sebebe ihtiyacı yoktur ister mobilden ister bilgisayardan istersenizde tabletten www.sohbetiyi.org tek tıkla hemen yanında.

Sohbetiyi.org saygılarımızla

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
7 yorum
813 okuma
17 Şubat, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (7 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?