Sohbet yıldızı

Sohbet Yıldızı

Sohbet yıldızı makalemizde bambaşka konu ile güzel bir merhaba yeniden.
Sevgili sohbet severler ramazan sohbet günleri içindeyiz.
Lakin kötü konular kötü haberler dur durak bilmiyor. Ramazanda sohbet   günleri olması insanların kötü olmasına engel olmuyor. Ne katiller duruyor, nede cinsel istismar durduruluyor. Daha da kötüsü minicik canlarımıza yapılıyor. Okullarda haberler üzerine uyarılar yapılıyor, minicik bebek dediğimiz canlara, anne baba ve onların nezareti haricinde mahrem yerlerin korunması gerektiğini aşılamak için.

Onlar minicik düş kırıklığı henüz bu yaşta hayata 1-0 yenik başlaması demek. Aile içi iletişim derken bizler. Yavrulara uzanan eller kırılsın demek yetmiyor. Bence idam gerekiyor. Ibreti alem olsun diye göz önünde hemde. Dört yaşında yavruya birde düğünde tecavüz haberi nasıl bir haber.
Biz ebeveynler aile içi iletişim kurallarını bir yetişkine aşılamaya çalışırken nasıl bir cani; dört yaşında çoçuğa, cinsel istismar ötesi tecavüz haberi olarak ekranlara yansıyor. Mazereti yok! Alkolmüş, sarhoşmuş, ağzınla içemiyorsan içmiceksin o veledi. Hele ki ramazan arifesi. Din iman bilmeyen bu halk yavrumu bilsin. Haberler boy boy sohbet severler hangi birine yanalım.

Sevgili okurlar, cinsel istismar için hayır diye ayaklanırken, tecavüz haberleri aile içi iletişimi daha da önemli hale getirdi.
Yavrularımızı korumak için anlayabildikleri kadar bilinçlendirelim. Beş yaş altı çoçuklarımız, evet zor algı yaşı lakin mecburiyet konu. Dikkat edelim ve hepimiz hiddetimizi gösterelim. Facebook da sende imzala kampanyaları var sizlerde katılın. Facebook seven bir kullanıcı değilim tek işe yarayacağı konular bunlar.
Facebook eğlendirirken zarar vermeyi başaran bir sosyal ağ gibi geliyor bana. Sadece facebook diye ayırmak da yanlış haklısınız. Adını bile bilmediğim birçok sosyal paylaşım ağı mevcut.

Sohbet Yıldızı

Sohbet Yıldızı

Sohbet yıldızı

Konuyu fazla uzattım farkındayım. Lakin hassasiyetimi anlayacağınıza inanıyorum. Ramazanda sohbet günleri dilerim güzelliklere vesile olur. Sohbetyıldızı dilerim onbir ayın sultanı olan bu mübarek günlerde, sizin için güzel şeylerle parlar. Hayat bu dün neydim, bugün ne oldum, yarın ne olurum demeyi unutturmasın Rabbim kimseye. Aldığımız nefesi hayırla almayı nasip etsin Allah. Bu makalemede böylelikle son verirken. Tekrar yeni sohbetyıldızı makalesi ile buluşmak ümidiyle… Hoş kalın. Hoşçakalın.

Sohbet Yıldızı

Sohbet Yıldızı

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
783 okuma
8 Mayıs, 2019
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?