Sohbet şahane

Sohbet şahane

Merhaba sevgili sohbet şahane  kullanıcıları sizler için güzel gelmese de bana cümle  başlığı güzel  geldi.    Sükût/ susma/ sessiz kalma, insanların en fazla zorlandığı hareket tarzlarından biridir. Herkes bilmektedir ki, susmak o kadar kolay bir hareket tarzı değildir. O yüzden sizler de sohbet şahane diyerek aramıza katılarak  kahveyi bahane edeceksiniz. Sessiz kalamayız  ne kadınlar  nede erkekler sohbet bir ihtiyaçtır.

Kahve bahane sohbet Sahane

İnsanların bildiklerini ifade etmeleri, bilmeyenlere öğretmeleri, güzel bir davranıştır. Ancak, konuşmuş olmak için, insanların sabırlarını taşırırcasına konuşmanın da, kimseye faydası yoktur. Bilakis, konuşanın boş olduğunun anlaşılmasından başka bir işe yaramadığı açıkça bilinmelidir. İnsanlar bilinmeyenler en iyi sohbet ederken öğrenirler. Ben sohbete şahane diyen kişi olarak bile bazen. Söz söyleme, dilsiz desinler. Az konuş, alim bilsinler. Deyimini fazlasıyla göz önünde bulunduruyorum.

İnsanların, çok konuşmanın bir meziyet olmadığını bilmeleri, onları çok konuşmaktan, mutlaka, alıkoyar. Bazı kimselerin, ulu orta, durmadan konuşmalarını engeller. Çok konuşmanın, insanların egosunun baskın olmasından kaynaklandığı, ilim adamlarınca da ifade edilmektedir. Ama çok konuşmak elbette asla boş konuşmak demek değildir. Sohbet edebilmek devamını getirebilmek gerek.

Kahve bahane sohbet şahane

 

Sohbet

Sohbet sitemiz olan sohbetiyi.org’u el birliğiyle kahveniz bahane sohbet şahane olsun dedik.  Dost sanma! Şanlı vaktinde dost olanı.  Dost bil! Zor anında yanında olanı. Dedik ve yanımızda olanları seçtik.

 

İnsanların birbirleri ile sohbet etmeleri bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaçlarının giderilebilmesi için, genel olarak toplu bulunulan kahvehaneler, çayhaneler tercih edilir. Bizde bu ihtiyacı gidermek için sohbet platformu oluşturduk.

Gönül ne kahve ister, ne kahvehane.
Gönül sohbet ister, kahve bahane.

Gönül ne çay ister, ne çayhane.
Gönül sohbet ister, çay bahane.

Bu yerlerde, oturup çay/ kahve içmenin altında yatan, aslında, sohbet edilecek kimseleri bulup; çay/ kahve bahanesi ile sohbetlere katılmak; güzel ve faydalı vakit geçirmek, insanlarımızın öncelikli hedeflerindendir. Bahse konu olan, eski sohbet yerleri, yeni şekilleriyle oyun oynanan yerler haline dönüşmüş. Ve bizde hem sohbet  hem oyun, kelime, oxm, vb oyun alanlarıyla sizleri hem sohbette hemde oyun alanlarında bir araya getirdik iste bunun için adresimize sohbetiyi.org dedik. BIZLER SOHBETIYI.ORG DAYIZ SIZ HALA GELMEDINIZ MI ?

SAYGILARIMLA Liva

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
1.747 okuma
29 Ocak, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Gercekten sohbetleriniz Şahane sizlerin güzel yaklasımlarınızdan Dolayı Tesekkur ederim.Paylaşım içün Elinize Saglık.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?