istanbul sohbet odalari

Istanbul

istanbul Sohbet odalari arayışında olan dostlar merhaba. Şimdi sizlere hem İstanbul dan biraz bilgi, hemde İstanbul sohbet odası nasıl bulunur diye arayan arkadaşlarımıza bilgi vermek için bu makaleyi yazıyorum.

İstanbul sohbet odası

Öncelikle hepimiz sohbet odası ararken arama çubuklarına İstanbul sohbet odası diye yazıp aramıyormuyuz? Elbette ole arıyoruz, ozaman sevgili sohbet sevenler, artık arama çubuğuna sohbetiyi yazıyoruz yada direk adrese giris yapıyoruz. Neymis adresimiz sohbetiyi.org sohbetin adresi en kaliteli,en neşeli, üstelik her sohbet sitesinden daha seviyeli. Yani tam anlamıyla iyi sohbet adresi sizler icin istanbullu olan yada istanbulu sevenleri bir arada buluşturmak için kuruldu.

İstanbul ‘un neresi meşhur?

Bir Sultan Ahmet camii, bir Ayasofya, Topkapı sarayı, Yere batan sarnıcı, Kapalı çarşısı, dolmabahçe sarayı, Istanbul boğazı, mısır çarşısı, taksim, süleymaniye camii, kız kulesi, haliç, sultanahmet meydanı, rumeli hisari, kariye müzesi, miniaturk, yeni camii, beyler beyi sarayı, çırağan sarayı, Istanbul arkeoloji müzesi, Eyüp sultan camii, Rüstem paşa camii, Aya irini, Türk islam eserleri müzesi, pera müzesi ,büyük ada, İstanbul sea life akvaryum, çinili köşk, büyükada gibi daha birçok adını yazamadığım meşhur camileri,kiliseleri, parkları ziyaret edilecek birçok alanı mevcut.

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul tüm ihtişamı ve büyüsüyle sizleri eşsiz bir sohbete çağırıyor…

İstanbul sohbet odası sohbeti icinde nesi meşhur sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

İstanbul’un nesi meşhur?

Tarihi ve sahip olduğu güzellikleriyle her mevsim başka bir masalın yaşandığı İstanbul, her köşesinde, her sokağında ayrı bir tılsımı fısıldar kulağımıza o tılsımın sohbeti sohbetiyi de güzeldir ve özeldir. İstanbul’un neyi meşhur, İstanbul’da ne yenir diye merak ediyorsanız, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerleri belirttik, galiba biraz da acıktık.

Temel olarak Osmanlı mutfağından beslenen İstanbul mutfağı aynı zamanda Yahudi, Ermeni ve Rum kültürlerinden de oldukça etkilenmiş. Dünyanın önde gelen mutfaklarından olan İstanbul mutfağı doğu-batı sentezinin en güzel örneklerinden biri olduğu söyleniyor.

İstanbul mutfağı koyun, kuzu ve dana etiyle yapılan yemeklerin ağırlıkta olduğu bir mutfaktır diyen İstanbul sohbet odaları dostları. Bunların yanı sıra bulgur ve pirinç pilavı, zeytinyağlı yemekler ve börek çeşitleri de ana yemek yanında servis edilir. Hünkar tarhana çorbası, kefal pilakisi, palamut köftesi, topik, İstanbul pilavı, erik soslu kabak, lüfer pilavı, papaz yahnisi gibi yemekler ise azınlıkların İstanbul mutfağına kattıkları lezzetlerden en ünlüleridir. Diyerek de sözünü  tamamladı sevgili sohbet edenimiz.

Bizlerde sizler  Istanbullu yada değıl hiç farketmez İstanbul’un güzelliklerini keşfetmek için sohbetimizin İstanbul tadında  olması için sohbet sitesi olan sohbetiyi.org da sizleri de bir Istanbul beyefendisi yada Hanimefendisi olarak aramızda görmek den onur duyacağız…

Saygılarımızla Sohbetiyi.org ailesi.

İstanbul sohbet odası

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Ah iStanbuL birkez Daha Seni Nekadar Cok sevdigimi Anladım.ve Tabi istanbullu Sohbetiyi Kullanıcılarını

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?