Dost Sohbet

Dost Sohbet  bir sabah esintisi ile başlayan turku dolanır dillerde, dostum dostum benim guzel dostumm bu ne yaman turkudur diye.. Yaman olan turku degıl aslında turkulesmıs dostluktur çoğu zaman.Bir birinden guzel kardeşlikler demek istiyorum .ünkü dost dediğimiz kişi bizde kardeştir. Kan bağı gerekmez bazen kardeş olmak için,can bağı şarttır.. Gonullerin bir olup bir sohbet muhabbete ihtiyac duydugu anlarda hep en yakınlarımızla  gonul bagı kurmak istemez miyiz..

Sadece real hayatımızda edındiğimiz dostluklarımız değildir bizleri her düştüğümüzde kaldıran. IRC dediğimiz (İnternet Relay Chat) ortamlarında yıllarınn  eskitemediği bir çok samimi,sıcak kardeşlik bulunmaktadır.

Dost Sohbet

Sanırım 2006 yılı idi bir X sunucusunda baby nickli bir bayan ile karşılaşmıştım. nick bayan nicki ama alabildiğince erkek tavırları vardı. bır kaç gune  samimi olmuştur dj falan eklemişti. Ah Zeyneb’im.. İkimizde İstanbul’da olmamıza rağmen realde hiç gorusmedık. Ama hep biliriz ki yıllardır birbirimiz için hep bir yerlerde varız. Ne zaman ki yüreği daralsa, gecenin 3’ü sabahın’5 demeden arar yazar. Keza bende aynı sekılde.Paralo bellidir, Bir şarkımız vardı hatırlar mısın? diye  başlanır hep cumleye..

Boyle guzel dostluklar gercekten cok buyuk yer edınıyor insanın hayatında..  Sohbetiyi.org’de de buna benzer guzel dostluklar var..

Mesela Sevgili Rast’ım ve Sevgili Kumam Menatrib 🙂 Aralarında ki bag o kadar kuvvetli ki, bazen sohbetlerini izlerken hem guluyorum, hem duygulanıyorum ve RasT’a çok teşekkür ediyorum sayesinde guzel insanları  tanım fırsatım oldugu için.. Birinsan sayesinde koca bir şehri sevip,hiç dinlemediğiniz şarkıları dinleyip,hiç olmadığınız kadar mutlu olabilirsiniz.

Yine Bir insan sayesinde hem aşkı,hem dostluğu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz..Vel hasıl kelam Dost Sohbet Odalarında  aradığınız herşey sizler için mevcut. Bir bayan için gun boyu akşama ne yemek yapıcam sorusuna en guzel cevap burada bence. Liva’cım akşama ne pişirdin dediğimizde yaptığı yemeği bizlerle paylaşmasıı bile  aklımızda fikir oluşması için  busbuyukk sebeplerden bir tanesi 🙂

Yapmanız gereken bir nick(rumuz) belirleyip Sohbetiyi.Org platformuna giriş yapmaktır.  Kullanıcı adınızı başkalarınında kullanmaması adına 7ns register şifre mail komutu ile reglemeniz sizin açınızdan daha uygundur..

O zaman ne diyoruz. Dost Sohbet, her nerede yaşanıyor ve yasatılıyorsa 😛

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
923 okuma
26 Şubat, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Keske herkes dost olmayi basarabilse. Emeğine saglik.

  • Dost sohbet sitesi ile Kişisel deneyimlerimizin ve içinde yaşadığımız kültürün güvenli sınırlarının ötesine geçen zor sohbetlerde karşı tarafa yaşadığımız güçlükleri anlatıp ondan yardım isteyebiliriz. 

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?