Arkadaş aranıyor

Arkadaş aranıyor

Arkadaş aranıyor sohbet sitesi açılmış bulunuyor sen sohbeti için.

Bazen onu kaybettim, bazen buldum sandim. Ama her zaman aradım. Bu arayışta aldanislarimda  inanislarim kadar güzeldi. Bazen çok çalışkan olur insan, bazen çok tembel, bazen çok titiz, bazen de entellektüel. Kişilik sürekli yer değiştirir mi? Bunun sonu yokki. Istikrarsizligin sebebi büyük arayış. Yalnız kalıp düşündüğünde cevapları buluyorsun ama gel gorki hayata geçirirken bir bakıyorsun cuvallamissin. Çünkü sen kendini yalnız hissediyorsun. Bu yalnizligina çare arkadaş aranıyor  çağrısıyla www.sohbetiyi.org da bulundu.

Arkadaş aranıyor

Oysa ne kadar cok yasamamizi disariya bagliyoruz. Insanları degistirmeye çalışıyor, herseyin istedigimiz gibi olmasini icin ugrasi veriyoruz. Her insanin senin benim gibi arayışı oldugunu, gelgitlerini görmezden geliyoruz. Hayallerini, korkularını anlayabiliyormuyuz? Belki neden korktugunu biliyoruz, ama care olamıyoruz. Arkadaş aranıyor sohbet sitesi olarak biz bu derde care olabilirmiyiz?
Bilmem sizde aramiza katılarak caremiyiz yada degilmiyiz karar verebilirsiniz. Uzak öyle hayran bakışlarla kalma sende özünde, ruhunda olani al, güven icersinde sohbete katıl. Sohbet demeden chat demeden karşında insan oldugunu unutma.
Aşk nasip isidir, hesap isi degil. Aşk adayistir, arayış degil. Birlik ve beraberlik arayisimizi he fırsatta tum yanimizda olan dostlarimizw borc biliyorum. Eksik tamam etmeye tum dostlari sohbetiyi.org sohbetin adresine bekliyoruz.

Arayış

Hayata doymak bilmeyen bir anlayışla yaklasmak, kesintisiz öğrenme için bir arayış içinde olmak demektir.
Mevlana Celalettin Rumi bile arayış için demistir ki!
Gönlün neye kapılmışsa O’sun sen
Can konağını aramadaysan, cansın;
bir lokma ekmek arıyorsan ekmeksin,
bir damla su arıyorsan susun,
zulmün peşindeysen zalimsin,
aşkı arıyorsan aşıksın,
Gönlün neye kapıImışsa O’sun sen.
Şu nükteyi biliyorsan, işi biliyorsun demektir…

Arkadaş aranıyor

Arkadaş aranıyor

 

Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme..
Hayat ben senin değil, sen benim içimdesin de, ben nefes alırsam sen yaşarsın ancak diyerek sohbetiyi de iyi sohbete katıl.

İnsan fırsatların gelmesini bekler , fırsatlarda insanın gelmesini. Fırsatlar bekler , insan bekler , kazanan hep mazeret olur.
İçine yaşamı doldurmak istediğin an, burnun bütün sorunları süzmeye hazırdır. Sende ne ayağına gelen bu sohbet fırsatını tep, nede ınsanları beklet iyi sohbet için sohbetiyi gerek.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
912 okuma
9 Nisan, 2018
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?